5 lat temu popełniliśmy błąd głosując na Ursulę von der Leyen. B. Szydło o wyborach na szefa KE
Łukasz Brodzik
Łukasz Brodzik
Europoseł Beata Szydło
Przed nami wybory szefa Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen próbuje przekonać do siebie większość frakcji w Europarlamencie, ale do końca nie może być pewna drugiej kadencji - twierdzi europoseł Beata Szydło. Była premier polskiego rządu, w wywiadzie dla portalu niedziela.pl twierdzi, że kandydatka Europejskiej Partii Ludowej nie nadaje się na najwyższą funkcję w Unii Europejskiej.
Beata Szydło mówiła także, że nie spodziewa się żadnej reakcji Unii Europejskiej na łamanie praworządności przez rząd Donalda Tuska. Jak dodała, nie było także reakcji Ursuli von der Leyen, pytanej na spotkaniu z posłami grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów o tortury i aresztowanie posłów opozycji w Polsce. Mając na uwadze powyższe argumenty, politycy Prawa i Sprawiedliwości nie poprą kandydatury Niemki Ursuli von der Leyen - zapowiedziała
Do SN weszli prokuratorzy. Prezydent: coś niedobrego dzieje się z głową Bodnara
2025-06-30 15:26
PAP
PAP/EPA
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda ocenił, że „coś niedobrego dzieje się z głową” Prokuratora Generalnego Adama Bodnara, skoro kwestionuje on Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN i jednocześnie wysyła do niej prokuratorów. Dodał też, że Bodnar „powinien się trochę nad sobą zastanowić”.
Analitycy geopolityczni widzą papieża Leona XIV w wyjątkowej roli
2025-07-01 13:03
tom/KAI
Vatican Media
Kiedy wybierany jest nowy papież, redaktorzy włoskiego magazynu geopolitycznego „Limes” są jednymi z pierwszych, którzy próbują przeanalizować globalne implikacje wyboru następcy św. Piotra. Od czasu gdy na stolicy Piotrowej zasiadł Jan Paweł II (1978-2005), papież, który aktywnie i skutecznie wpływał na politykę światową, specjaliści skupieni wokół redaktora naczelnego pisma Lucio Caracciolo wiedzą bardzo dobrze, że wybór papieża to coś więcej niż czysto wewnętrzny proces kościelny.