Reklama

Niedziela Sosnowiecka

U Świętego z Ars

We wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, 4 sierpnia odbyło się 6. Diecezjalne Spotkanie Kapłanów. Przy relikwiach Świętego w sanktuarium przy kościele Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach zgromadzili się na modlitwie kapłani i wierni z diecezji sosnowieckiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji duchowieństwa, którą poprowadził ks. Gerard Małodobry. Następnie dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. Michał Borda wygłosił konferencję o blaskach i cieniach katechezy szkolnej, w 25. rocznicę jej powrotu do szkół.

Ks. Michał Borda podczas konferencji podkreślił m.in., że dzięki powrotowi religii do szkoły zwiększyła się liczba osób, do których dociera Dobra Nowina. – Pokochajmy szkołę jako jedno z najważniejszych miejsc realizacji naszego powołania, szkoła bowiem stwarza świetne możliwości do realizacji powołania – mówił ks. Borda.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po konferencji rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz. Powołując się na św. Jana Vianneya mówił, że kapłaństwo to codzienny wybór prawdy o tym, że chcemy być przedłużeniem słów i czynów Jezusa. – Mimo naszych kompleksów dziękujmy za tajemnicę naszego wyboru, bo nigdy nie zrozumiemy, dlaczego zostaliśmy księżmi. Ciągle odnawiajmy w sobie moc, jaką otrzymaliśmy przez sakrament kapłaństwa – powiedział bp Antoni Długosz. Na zakończenie uczestnicy uroczystości oddali cześć relikwiom św. Vianneya przez ucałowanie. Następnie w ogrodach plebańskich odbyła się agapa.

– Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya to szczególne miejsce. Kiedy w latach 1905-31 krewny świętego, Wiktor Vianney, był dyrektorem Towarzystwa Bezimiennego Kopalń Węgla „Czeladź”, na Piaskach powstała ta okazała świątynia. To on przyczynił się do rozwoju i kopalni oraz powstania tej parafii. Dzięki temu możemy się dziś tu modlić – stwierdził ks. Józef Handerek, kustosz sanktuarium.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2015-08-13 10:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz Biskupiaka

Niedziela lubelska 37/2018, str. VI

Gmach Biskupiaka

Archiwum szkoły

Gmach Biskupiaka

Wzgórze na Czwartku należy do najwyższych w Lublinie, tam też miało swoje początki miasto. Archeologowie datują osadnictwo na tym terenie na koniec pierwszego tysiąclecia. Aż do 1934 r. na wzgórzu królował najstarszy lubelski kościół pw. św. Mikołaja.

Więcej ...

Nowenna do Ducha Świętego

Karol Porwich/Niedziela

Jak co roku w oczekiwaniu na to Święto Kościół katolicki będzie odprawiał nowennę do Ducha Świętego i tym samym trwał we wspólnej modlitwie, podobnie jak apostołowie, którzy modlili się jednomyślnie po wniebowstąpieniu Pana Jezusa czekając w Jerozolimie na zapowiedziane przez Niego zesłanie Ducha Świętego.

Więcej ...

Sąd Okręgowy zarejestrował pozew Karola Nawrockiego przeciwko Onetowi

2025-06-05 21:00

©icedmocha - stock.adobe.com

Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował sprawę pozwu Karola Nawrockiego przeciwko Onetowi o ochronę dóbr osobistych; nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy - podały służby prasowe tego sądu. Z kolei prywatnym aktem oskarżenia w tej sprawie zajmie się Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Leon XIV rozmawiał z Władimirem Putinem. Jest komunikat...

Wiadomości

Leon XIV rozmawiał z Władimirem Putinem. Jest komunikat...

Nowenna do św. Antoniego z Padwy

Wiara

Nowenna do św. Antoniego z Padwy

Wielka Brytania: ks. Glas skazany za wykorzystywanie...

Wiadomości

Wielka Brytania: ks. Glas skazany za wykorzystywanie...

Kasia Nawrocka skradła show podczas ogłoszenia wyników...

W wolnej chwili

Kasia Nawrocka skradła show podczas ogłoszenia wyników...

Fala hejtu na córkę Karola Nawrockiego. Biuro Obrony Praw...

Wiadomości

Fala hejtu na córkę Karola Nawrockiego. Biuro Obrony Praw...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wniebowstąpienie kończy to, co zapoczątkowało Wcielenie

Wiara

Wniebowstąpienie kończy to, co zapoczątkowało Wcielenie