Reklama

Porady

Nasze rady

Jak chronić sprzęt na wyjeździe

Co zrobić, gdy nasz telefon zostanie zalany lub uszkodzony?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wakacje w pełni, a podczas siedzenia na leżaku czy ręczniku, gry mobilne, podglądanie znajomych na Facebooku, surfowanie po internecie mogą urozmaicić nam czas. Smartfon, tablet, mobilna konsola czy słuchawki bezprzewodowe – te urządzenia na plaży lub przy hotelowym basenie mogą ulec uszkodzeniu. Jak skutecznie zabezpieczyć nasz sprzęt? Oto kilka praktycznych porad.

Etui na telefon na plażę jest wyposażone w smycz, którą możesz zawiesić na szyi lub nadgarstku. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na pełen komfort. Specjalne zaślepki i uszczelki zapobiegają zabrudzeniu i zalaniu telefonu wodą, a ponadto jest łatwe w użyciu i pozwala w pełni korzystać z ekranu dotykowego smartfona, nawet można w nim robić zdjęcia pod wodą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przed piaskiem i wodą elektronikę doskonale chronią wodoodporne torby, saszetki i armbandy, które z łatwością zmieszczą nie tylko telefon, ale również portfel, klucze czy inne wartościowe rzeczy. Armbandy pozwalają na umieszczenie smartfona na ramieniu. Sprawdzą się więc podczas spacerów na plaży czy wzdłuż jeziora. Saszetki tzw. nerki możesz zamocować na pasie lub przewiesić przez ramię. Pomieszczą więcej niż armband, np. butelkę z wodą, słuchawki bezprzewodowe, smartwatch czy portfel.

Reklama

Gdy smarfton miał, niestety, kontakt z wodą, należy go wyłączyć, zdjąć z niego etui, osuszyć najlepiej przy pomocy chłonnych ręczników papierowych. Warto wyciągnąć z urządzenia karty SIM i pamięci, wszelkie zaślepki, szufladki, i jeśli to możliwe – baterię, a następnie telefon odłożyć w suche i przewiewne miejsce.

Otoczeni gadżetami elektronicznymi na plaży musimy uważać na piasek, który może dostać się np. pod obudowę telefonu i porysować ekran. Dlatego mocno przylegające do urządzenia etui na telefon oraz hartowane szkło to minimum tego, jak należy dbać o telefony komórkowe nowej generacji. Poszukując odpowiedniego pokrowca, należy zwrócić uwagę na kilka przydatnych cech: zakryte przyciski, delikatnie zachodzące na front smartfona krawędzie czy mniejsze wycięcia na porty. Dobrym rozwiązaniem jest także etui z osłoną na aparat lub dwustronne. Ekran telefonu lub apartu przed zarysowaniem przez drobiny piasku idealnie zabezpieczy hartowane szkło. Porysowaną folię łatwiej wymienić niewielkim kosztem niż zarysowany wyświetlacz.

Gdy smartfon wpadł do piasku, najlepiej delikatnie „popukać” urządzenie, starając się wytrząsnąć piasek. Następnie należy je przedmuchać, a po powrocie do domu warto zrobić to jeszcze raz za pomocą sprężonego powietrza lub wyczyścić telefon pędzelkiem z miękkim włosiem.

Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może przegrzewać nasze urządzenia, co spowoduje ich uszkodzenie. Aby tego uniknąć, staraj się przechowywać urządzenia w cieniu. Jeśli jesteś na plaży, schowaj je do torby lub pod parasolem. Wybieraj etui z materiałów, które odbijają promienie UV. Możesz także zaopatrzyć się w specjalne folie ochronne na ekrany, które redukują odblaski i nagrzewanie. Aby ułatwić pracę układu odpowiadającego za chłodzenie telefonu, warto wyjąć go z etui i maksymalnie zmniejszyć poziom jasności ekranu.

Podziel się:

Oceń:

2024-07-30 13:56

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Krzysztof Ziemiec: Nie wstydzę się Jezusa

Krzysztof Ziemiec

Archiwum Krzysztofa Ziemca

Krzysztof Ziemiec

Otwarcie przyznaje: „Nie wstydzę się Jezusa”. Krzysztof Ziemiec i jego sposoby na wierność Bogu.

Więcej ...

Ks. Okołotowicz z więzienia w Mińsku: chcą uciszyć Kościół

2025-04-09 16:21

Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”

Ks. Henryk Okołotowicz, duchowny Kościoła katolickiego na Białorusi, skazany na 11 lat więzienia pod zarzutem „zdrady stanu”, wysłał wiadomość do wiernych „zza krat”. Stało się to w przeddzień jego 65. urodzin, które ksiądz obchodził 8 kwietnia w areszcie śledczym w Mińsku, donosi portal katolik.life. Jak poinformowano, proces odbywał się przy drzwiach zamkniętych i nie ma żadnych informacji na temat sprawy księdza z Wołczyna.

Więcej ...

Szefernaker na spotkaniu w TVP ws. debaty; nie wpuszczono Republiki i wPolsce24

2025-04-10 14:50

red/um.warszawy/Karol Porwich

Szef sztabu Karola Nawrockiego Paweł Szefernaker pojawił się w czwartek w siedzibie TVP, gdzie zgodnie z deklaracjami spotkali się także sztabowcy Rafała Trzaskowskiego oraz przedstawiciele TVP, TVN24 oraz Polsat News. Spotkanie dotyczyło debaty Trzaskowskiego i Nawrockiego, do której miałoby dojść w Końskich.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

PILNE! Opat tyniecki podał się do dymisji

Kościół

PILNE! Opat tyniecki podał się do dymisji

Ks. Okołotowicz z więzienia w Mińsku: chcą uciszyć...

Kościół

Ks. Okołotowicz z więzienia w Mińsku: chcą uciszyć...

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Niedziela Wrocławska

Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

Prezydium KEP odpowiedziało na pismo z Kancelarii Prezesa...

Kościół

Prezydium KEP odpowiedziało na pismo z Kancelarii Prezesa...

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Felietony

Masowa likwidacja szkół wiejskich

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Wiadomości

Tatry: Mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie w...

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Wiadomości

Małopolskie: Podczas Mszy św. wszedł na ołtarz,...

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Wiadomości

Oleśnica: Dziecko zabite w 9. miesiącu ciąży

Dlaczego Kościół sprzeciwia się stosunkom...

Wiara

Dlaczego Kościół sprzeciwia się stosunkom...