Misterium Męki Pańskiej wystawiane m.in. w kwietniu na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie przez Zespół Teatralny pod kierunkiem s. Jadwigi Wyrozumskiej, elżbietanki, przyciągnęło tłumy widzów. Jak podkreślała, tradycyjnie aktorzy zagrali w pięknych strojach. Kostium i rekwizyty przywieziono z Ziemi Świętej, by w ten sposób jeszcze bardziej pomóc odbiorcom przenieść się w czasy, w których żył i nauczał Jezus.
Nieść w świat Zmartwychwstanie
W ostatniej scenie przed Jezusem Zmartwychwstałym pojawiło się dziecko w przebraniu baranka, symbolizując Baranka Ukrzyżowanego. Sceny przeplatano religijnymi pieśniami wykonanymi przez utalentowane solistki z regionu. – W ten sposób ewangelizujemy. Proszę o kontynuację tej ewangelizacji w waszych domach i środowiskach, a przede wszystkim w waszych sercach. Nieśmy w świat zmartwychwstanie Jezusa – zaapelowała s. Jadwiga do publiczności.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Jubileusz
W tym roku przedstawienia zagrano 10 razy. Trzecie z dziecięciu przedstawień było poświęcone obchodom 40-lecia powstania zespołu teatralnego – Do 1990 r. graliśmy w kościołach, w salkach. Zaczęło się w kościele św. Elżbiety, najpierw samą tylko inscenizacją Drogi Krzyżowej.
Najwyższy Reżyser
Aktorzy tak widzą swoją misję: – Oby nasza postawa zarówno na scenie teatru, jak i na scenie życia prywatnego i w środowisku była żywym odbiciem Chrystusa Zmartwychwstałego. To jest wołanie Najświętszego i Najwyższego Reżysera – stwierdziła Danuta Balcer. Ludwik Rosner sprecyzował, że głównym reżyserem misterium i pozostałych spektakli jest Bóg, który pozwolił aktorom dzielić się tą prawdą. – Pragniemy Mu wszyscy podziękować za bogactwo ogromnych przeżyć zewnętrznych i wewnętrznych w takiej formie przekazu ewangelizacji, którą nam Bóg powierzył i nam zaufał. Niech dzięki Jego łasce wszystko, co jest w nas, wyśpiewa radosne Alleluja – podkreślił aktor.