Reklama

Polska

"Kolęda Syryjskich i Polskich Rodzin" w polskich parafiach

ShehabAgency.MainPage/facebook.com

Płacze Pan Bóg mały, nad tym światem całym. Dziś w Aleppo, dziś w Mosulu zło już nie zna miary - w kilkudziesięciu parafiach na terenie całej Polski w Święta Bożego Narodzenia można było usłyszeć te słowa, pochodzące z "Kolędy Syryjskich i Polskich Rodzin". We wspólne śpiewanie włączyły się nie tylko wspólnoty parafialne, które objęły opieką rodziny syryjskie w programie Caritas - Rodzina Rodzinie, ale także te, które poruszył los mieszkańców Bliskiego Wschodu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wspólne kolędowanie miało na celu lepsze zrozumienie losów setek tysięcy osób, które dziś doświadczają dramatu wojny a często skazane są na niepewność i tułaczkę.

Polskie rodziny mają możliwość zaangażowania się w pomoc rodzinom na Bliskim Wschodzie dzięki programowi Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Pierwszym wspierającym rodzinę syryjską został w październiku tego roku Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Dziś regularną pomoc otrzymuje już niemal 1000 rodzin syryjskich. Wśród wspierających jest sześciu biskupów, 80 parafii, wiele zgromadzeń zakonnych, wspólnot i grup religijnych oraz blisko 3000 osób indywidualnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kolędę zaśpiewano m.in. w katedrze św. Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze, w parafii Krzyża Świętego w Horyszowie Polskim, w parafii św. Jana Chrzciciela w Lipsku koło Zamościa, Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, Bożego Miłosierdzia i św. siostry Faustyny w Warszawie, św. Maksymiliana w Słupsku, Niepokolanego Poczęcia NMP w Resku.

Poniżej tekst kolędy:

Jezus malusieńki, leży wśród stajenki Płacze z zimna, nie dała Mu Matusia sukienki Płacze z zimna, nie dała Mu Matusia sukienki Bo uboga była, rąbek z głowy zdjęła Którym Dziecię owinąwszy, śpiewać Mu zaczęła Którym Dziecię owinąwszy, śpiewać Mu zaczęła Gdzieś na wschodzie wojna, ciemna to godzina Nie ma domu ni nadziei syryjska Nie ma domu ni nadziei syryjska rodzina Płacze Pan Bóg mały, nad tym światem całym Dziś w Aleppo, dziś w Mosulu zło już nie zna miary Dziś w Aleppo, dziś w Mosulu zło już nie zna miary Uciekają dzieci, z wojennej zamieci Kto przeżyje, głowę skryje, w wielkim dziwnym świecie Kto przeżyje, głowę skryje, w wielkim pustym świecie Miłość niech nie zginie, rodzina rodzinie Z polskiej wiary, z serca dary niesie w złej godzinie Z polskiej wiary, z serca dary niesie w złej godzinie Dłonie w dłonie weźmy, światło w ciemność nieśmy Wiarę, miłość i nadzieję w naszych bliźnich wskrześmy Wiarę, miłość i nadzieję w samych sobie wskrześmy Bóg się dzisiaj rodzi, ludzi oswobodzi Pokój w sercach, pokój w Syrii w ciemną noc przychodzi Pokój w sercach, pokój w świecie w ciemną noc przychodzi

Podziel się:

Oceń:

2016-12-28 15:59

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Zenari: sytuacja w Syrii jest krytyczna

Wydawało się, że gorzej już być nie może jednak ostatnie miesiące jeszcze bardziej pogłębiły katastrofę humanitarną w Syrii. Wskazuje na to nuncjusz apostolski w tym bliskowschodnim kraju podkreślając, że Kościół jest tam prawdziwym szpitalem polowym. „Nie można pozwolić na to, by świat zapomniał o dramacie Syryjczyków i zostawił ich na pastwę losu, a tak się właśnie dzieje” – alarmuje kard. Mario Zenari.

Więcej ...

Dziękczynienie za kanonizację św. Ojca Pio

2025-07-14 15:00
o. Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

Arcybiskup Marek Jędraszewski oraz goście z San Giovanni Rotondo wezmą udział w XX czuwaniu modlitewnym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 18-19 czerwca 2022 r.

Więcej ...

"Nasi chłopcy" z... Wehrmachtu?! Oburzająca wystawa w Gdańsku

2025-07-14 13:24

Post FB Muzeum II Wojny Światowej

‘Nasi chłopcy’. Wystawa o przemilczanej historii. To opowieść o pokoleniach dorastających w cieniu przemilczeń, o potomkach, którzy próbują dziś zrozumieć decyzje swoich dziadków i pradziadków” - w taki sposób miasto Gdańsk reklamuje ekspozycję poświęconą służbie mieszkańców Pomorza w armii niemieckiej w czasie II wojny światowej. Informacje o wystawie, która „nie ocenia, lecz tłumaczy” wywołały potężne oburzenie w sieci. „To jawna realizacja niemieckiej narracji, a prowadzą ją przecież instytucje, które powinny strzec polskiej pamięci historycznej” — napisał na X Mariusz Błaszczak, były szef MON.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Czy jestem otwarty i gotowy wybierać życie z Jezusem?

Wiara

Czy jestem otwarty i gotowy wybierać życie z Jezusem?

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Wiara

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Świadectwo byłej top modelki Nadii Auermann:

Wiara

Świadectwo byłej top modelki Nadii Auermann: "Kiedy...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Kościół

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Kościół

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Zmarł bp Władysław Bobowski

Kościół

Zmarł bp Władysław Bobowski