Reklama

Zaproszenia

Konferencja "Młody człowiek wobec pracy, wyzysku, bezrobocia"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Konferencja na temat bezrobocia, które w naszym kraju przybiera dramatyczną postać, gdyż dotyka przede wszystkim ludzi młodych, odbędzie się 3 czerwca w gmachu Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie (rozpoczęcie Mszą św. w bazylice Ojców Franciszkanów ul. Franciszkańska 2). Konferencja ma charakter interdyscyplinarnego namysłu nad relacją młodego człowieka do pracy, w tym pracy prekaryjnej, wyzysku, biedy oraz bezrobocia z perspektywy dotychczas pomijanej w dyskusjach społecznych i ekonomicznych, a mianowicie teologii, filozofii, nauki społecznej Kościoła katolickiego oraz literatury i sztuki. Przy czym obszarem omawianych zjawisk będzie bezrobocie opisane nie z perspektywy makro, lecz mikro i mezzo, czyli osoby ludzkiej, rodziny i małej grupy społecznej. Wśród wykładowców: filozofów, teologów, literaturoznawców, politologów, socjologów i ekonomistów znajdują się nazwiska m.in. prof. dr hab. Marii I. Macioti z Uniwersytetu Rzymskiego, o. Włodzimierza Zatorskiego OSB, prof. dr hab. Teresy Grabińskiej z WSOWL, dr hab. Marka Leśniaka z UPJPII, prof. dr hab. Wojciecha Ligęzy z UJ, prof. dr hab. Ewy Leś czy dr hab. Grażyny Ancyparowicz z GWSH.

Organizatorami Konferencja „Młody człowiek wobec pracy, wyzysku, bezrobocia. Perspektywy fides i ratio” są Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe Fides et Ratio, Polska Akademia Umiejętności, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Z programem konferencji można się zapoznać na www.fidesetratio.iap.pl ; www.ptp.kraków.pl ; www.pau.kraków.pl . Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Informacji udziela dr Agnieszka Hennel-Brzozowska e-mail: mlodybezpracy@gmail.com tel. 603-750-783.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2013-05-27 11:04

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Polskie władze zdecydowały. Nie będzie rosyjskiego konsulatu w Krakowie. To pokłosie podpalenia w Warszawie

Rosyjski konsulat w Krakowie

Adobe Stock

Rosyjski konsulat w Krakowie

Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował w poniedziałek, że zdecydował o wycofaniu zgody na działanie konsulatu Federacji Rosyjskiej w Krakowie. Decyzja związana jest z dowodami na udział rosyjskich służb specjalnych w podpaleniu centrum handlowego przy Marywilskiej,

Więcej ...

Kard. Stanisław Ryłko kończy 80 lat – 131 kardynałów-elektorów

2025-07-03 17:04
Kard. Stanisław Ryłko

Joanna Adamik/archidiecezja krakowska

Kard. Stanisław Ryłko

W piątek 4 lipca kończy 80 lat archiprezbiter papieskiej bazyliki większej Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore) kard. Stanisław Ryłko, tracąc tym samym prawo udziału w przyszłym konklawe. Obecnie kardynałów elektorów jest 131, podczas gdy 119 nie ma już tych uprawnień.

Więcej ...

Wimbledon - awans Świątek do trzeciej rundy

2025-07-03 19:56
Iga Świątek po wygranej w drugiej rundzie turnieju Wimbledon Championships w Wielkiej Brytanii, 3 lipca 2025 r., w meczu przeciwko Caty McNally z USA.

PAP/TOLGA AKMEN

Iga Świątek po wygranej w drugiej rundzie turnieju Wimbledon Championships w Wielkiej Brytanii, 3 lipca 2025 r., w meczu przeciwko Caty McNally z USA.

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Rozstawiona z numerem ósmym tenisistka pokonała Amerykankę Caty McNally 5:7, 6:2, 6:1. Jej kolejną rywalką w Londynie będzie Danielle Collins, również ze Stanów Zjednoczonych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Po raz pierwszy świecka kobieta zostanie kanclerzem...

Kościół

Po raz pierwszy świecka kobieta zostanie kanclerzem...

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez...

Wiadomości

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Łzy na obrazie Matki Bożej.

Niedziela Lubelska

Łzy na obrazie Matki Bożej. "Cud lubelski"

27 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od...

Kościół

27 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od...

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Kościół

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Zmiany personalne 2025

Kościół

Zmiany personalne 2025

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką