Turniej WTA w Adelajdzie - Świątek awansowała do półfinału

flickr.com

Rozstawiona z numerem piątym Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Adelajdzie w Australii. W czwartek polska tenisistka pokonała Amerykankę Danielle Collins, która skreczowała w drugim secie.

Pierwszego seta Świątek wygrała 6:2, w drugim szybko objęła prowadzenie 3:0. Collins w tym momencie poprosiła o przerwę medyczną, a następnie skreczowała.

To był pierwszy pojedynek 19-letniej Polki z Collins.

Kolejną rywalką Świątek będzie Jil Teichmann. Szwajcarka, która w światowym rankingu zajmuje 61. miejsce, pokonała Łotyszkę Anastasiją Sevastovą 6:4, 6:7 (8-10), 7:5.

Wynik ćwierćfinałowego meczu turnieju w Adelajdzie:

Iga Świątek (Polska, 5) - Danielle Collins (USA) 6:2, 3:0 - krecz Collins.(PAP)

wkp/ cegl/

+1 0
2021-02-25 10:22

Australian Open - Świątek i Kubot awansowali do 1/8 finału miksta

flickr.com

Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do 1/8 finału miksta w wielkoszlemowym Australian Open. Polscy tenisiści na otwarcie pokonali w Melbourne reprezentantów gospodarzy Astrę Sharmę i Johna-Patricka Smitha 5:7, 7:6 (8-6), 10-6.

Watykan: papież spotkał się z ojcami, których córki zginęły w wyniku wojny w Ziemi Świętej

2024-03-27 12:01

PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej Franciszek przypomniał historię Bassama Aramina i Ramiego Elhanana, Izraelczyka i Araba, których córki w wieku 10 i 13 lat zostały zabite podczas toczącej się wojny w Ziemi Świętej. Nieco więcej wiadomości na ten temat przekazał Salvatore Cernuzio z Radia Watykańskiego.

Abp Galbas do kapłanów: biskup nie jest dozorcą księdza, ani jego strażnikiem

2024-03-28 13:23

Episkopat News/Facebook

Biskup nie jest dozorcą księdza, ani jego strażnikiem. Jeśli ksiądz prowadzi podwójne życie, jakąkolwiek postać miałoby ono mieć, powinien to jak najszybciej przerwać - powiedział abp Adrian Galbas do kapłanów. Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. Krzyżma w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Podczas liturgii błogosławił oleje chorych i katechumenów oraz poświęca krzyżmo.