Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Jak pracować nad sobą? Kapłańskie podpowiedzi

Ks. Wojciech Pal – autor publikowanych od 2018 r. w internecie kazań góralskich – przygotował w Wielkim Poście rekolekcje internetowe „Praca nad sobą”.

[ TEMATY ]

rekolekcje

praca nad sobą

MJscreen

Graficzna wersja rekolekcji ks. Pala.

Graficzna wersja rekolekcji ks. Pala.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje składają się z kilku części. Kapłan odpowiada w nich m.in. na kilka pytań: dlaczego mam pracować nad sobą? – czyli zobaczenie diagnozy i motywacji oraz spojrzenie na rachunek sumienia i żal za grzechy; po co mam pracować nad sobą? – czyli przygląda się motywacji od strony celu; nad czym, jak i kiedy mam pracować?

To ja muszę się zdecydować na pracę nad sobą, muszę tego chcieć. Nie o to chodzi, by zaczynać od końca, od celu. Diagnoza jest podstawą leczenia, naprawiania, remontu. Praca nad sobą jest udoskonalaniem siebie. Trzeba zapytać siebie – dlaczego chcę się zmienić na lepsze, poprawić, wyspowiadać? Odpowiedź brzmi: bo jest we mnie grzech, wada, nałóg, niedoskonałość – mówi ks. Wojciech Pal zaznaczając, że praca nad sobą musi być całościowa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W ostatniej nauce poruszy temat, kto w ogóle ma pracować nad sobą, oraz na zakończenie udzieli kilka podpowiedzi nt zadośćuczynienia i szczerej spowiedzi.

Rekolekcje są publikowane w środy Wielkiego Postu na stronie internetowej www.kazaniagoralskie.pl, czy w formie podcastu: anchor.fm/wojciech-pal .

2021-03-30 10:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekordowy napływ wiernych do kaplicy Cudownego Medalika

2026-01-26 08:40

[ TEMATY ]

Paryż

Cudowny Medalik

Vatican Media

Francuzi ponownie odkrywają znaczenie Cudownego Medalika. W ubiegłym roku odnotowano rekordową liczbę wiernych, którzy odwiedzili w Paryżu kaplicę przy Rue du Bac, gdzie w 1830 r. św. Katarzynie Labouré objawiła się Matka Boża. W sumie w 2025 r. modliły się tam niemal 3 mln osób. Tym samym, ta niepozorna kaplica stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc we francuskiej stolicy.

Kaplica Cudownego Medalika to nie kościół, ale klasztorna kaplica w macierzystym domu Sióstr Miłosierdzia, zgromadzenia założonego przez św. Wincentego a Paolo i św. Ludwikę de Marillac. To właśnie tam w 1830 r. nowicjuszce św. Katarzynie Labouré trzykrotnie objawiła się Matka Boża i powierzyła jej misję rozpowszechniania cudownego medalika z wizerunkiem Maryi Niepokalanej. Matka Boża obiecała, że wszyscy, którzy Jej zaufają i będą go nosić, otrzymają wiele łask.
CZYTAJ DALEJ

Betlejem: Rozpoczęła się renowacja Groty Narodzenia Pańskiego

2026-01-25 08:07

[ TEMATY ]

Betlejem

Adobe Stock

Grecko-Prawosławny Patriarchat Jerozolimy i franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej ogłaszają rychłe rozpoczęcie prac renowacyjnych w Grocie Narodzenia Pańskiego, świętym miejscu czczonym przez całe chrześcijaństwo jako miejsce Wcielenia - poinformowano w Jerozolimie.

To wspólne przedsięwzięcie będzie realizowane przy braterskiej współpracy apostolskiego patriarchatu ormiańskiego, a odbywa się pod auspicjami prezydenta Państwa Palestyńskiego, zgodnie z dekretem prezydenckim w sprawie renowacji Groty Kościoła Narodzenia Pańskiego z 2024 r. oraz historycznym status quo regulującym kwestie związane z miejscami świętymi.
CZYTAJ DALEJ

Ruszył Konkurs „Prowadź Nas Święty Janie Pawle II” pod patronatem honorowym Prezydenta RP Karola Nawrockiego

2026-01-26 09:59

[ TEMATY ]

konkurs

Materiał prasowy

23 stycznia 2026 Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II ogłosił rozpoczęcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Filmowego „Karol Wojtyła – jak odkrywać swoje talenty”.

Organizatorem Konkursu jest Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, przy współpracy z Sekretariatem Konferencji Episkopatu Polski, patronatem biskupów niektórych diecezji. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr. Karola Nawrockiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję