Niedziela Wrocławska

Remis we Wrocławiu daje awans do III rundy el. LKE

Herb WKS Śląsk Wrocław

ks. Łukasz Romańczuk

Śląsk Wrocław w rewanżowym meczu zremisował u siebie z Araratem Erywań 3:3 i dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 4:2 awansował do III rundy.

Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Róbert Pich, jedną Szymon Lewkot. Natomiast dla gości dwa gole zdobył Mory Koné, a jedną bramkę w ostatnich minutach strzelił Yacouba Silue. Śląsk Wrocław wyśmienicie rozpoczął mecz. W drugiej minucie bramkę strzelił Robert Pich i wydawać by się mogło, że wrocławianie spokojnie rozegrają ten mecz. W kolejnych minutach mecz stał się wyrównany, a pod jej koniec dwa ciosy zadali goście. Najpierw w 40. minucie piłkę stracił Wojciech Golla. Jego błąd wykorzystał Golle Deble. Następnie piłkę zgrał do Edgara Malakjana. Po prostopadłym podaniu piłka znalazła się pod nogami Kone, który nie miał problemu z pokonaniem Michała Szromnika. Dwie minuty później na prowadzenie wyszli goście. Po odbiorze Juana Bravo i podaniu futbolówki do Deble, do pustej bramki trafił po raz drugi Kone. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Araratu 2:1

Drugą połowę dobrze rozpoczęli piłkarze Śląska Wrocław. W 48.minucie ucieszyli się kibice gospodarzy. Do bramki Ermakova trafił Rafał Makowski. Sędzia główny, po konsultacji z sędzią liniowym odgwizdał zagranie ręką Makowskiego i bramka nie została uznana. Co nie udało się na początku II połowy, dokonało się w 58. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska strzelił Szymon Lewkot. Na prowadzenie piłkarzy Śłąska wyprowadził Robert Pich. Wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Janasika  Tuż przed końcem na bramkę uderzył Yacouba Silue i wyrównał wynik meczu. W doliczonym .czasie gry kilka dogodnych sytuacji miał Fabian Piasecki, jednak wyśmienicie bronił Ermakov.

Śląsk Wrocław - Ararat Erywań 3:3 (1:2)
2,65. Robert Pich, 58. Szymon Lewkot - 40,42. Mory Kone, 89.Yacouba Silue

Składy:

Śląsk Wrocław: Szromnik - Tamas, Golla, Lewkot, Janasik (87.Pawłowski) - Garcia, Makowski, Mączyński, Praszelik (38.Sobota), Pich, Exposito (88.Piasecki)

Ararat Erywań: Ermakov - Margaryan, Mkoyan, Prljevic, Bravo - Muradyan, Pobulic (79. Aliyu), Manojan (73.Gor Malakyan), Edgar Malokjan(63. Razmik Hakobyan), Deble (73. Yacouba Silue) - Kone

żółte kartki: Margarjan, Silue (Ararat) - Lewkot, (Śląsk)

Sędzia: Iwan Arwel Griffith [Walia]

5 sierpnia o godz. 20:00 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, Śląsk Wrocław zagra z Hapoelem Beer Szewa (Izrael), który w dwumeczu okazał się lepszy od bułgarskiej Ardy Kyrdżali (2:0,4:0)