Reklama

Polityka

Sejm przyjął tzw. ustawę sankcyjną

PAP

Sejm przyjął w czwartek tzw. ustawę sankcyjną, która umożliwi zamrażanie majątków osób i podmiotów wspierających Rosję.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Za ustawą głosowało 445 posłów, nikt nie był przeciw. Wstrzymało się od głosu 11 posłów - wszyscy z koła Konfederacji.

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zakłada m.in. wprowadzenie embarga na import węgla z Rosji, a także możliwość zamrażania majątków podmiotów i osób wspierających agresję Rosji na Ukrainę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ustawa zawiera ponadto zakaz używania i propagowania symboli wspierających agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Sejm przyjął m.in. poprawkę zgłoszoną przez klub Koalicji Obywatelskiej, by wykreślić z projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, artykuł obligujący ministra spraw wewnętrznych do publikowania w środkach masowego przekazu listy osób lub podmiotów, wobec których zastosowano przepisy tej ustawy.

Minister będzie te informacje przekazywał w internetowym biuletynie informacji publicznej - tłumaczyli konsekwencję przyjęcia tej poprawki posłowie.

Sejm przyjął również poprawkę zgłoszoną przez klub PiS, by rozszerzyć proponowany w projekcie katalog osób mających dostęp do akt w sprawach celno-skarbowych o Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.(PAP)

wnk/ jann/

Podziel się:

Oceń:

2022-04-07 19:08

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Reforma edukacji staje się faktem!

Dominik Różański

Sejm przyjął w środę wieczorem ustawę Prawo oświatowe. Długo wyczekiwana reforma systemu oświaty staje się faktem. Zmiany obejmują m.in. likwidację gimnazjów

Więcej ...

Różaniec z Aniołami - tajemnice światła

2025-10-01 20:54

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa różańcowa jest wzniesieniem serca do Boga, który przychodzi, aby zbawiać człowieka. Modlitwa różańcowa - jak przypominał nam Ojciec Święty Jan Paweł II - jest modlitwą kontemplacyjną.

Więcej ...

Oświęcim: zakonnicy spotkali się z biskupem bielsko-żywieckim

2025-10-02 17:46

wikipedia.org

Spotkanie przełożonych męskich wspólnot zakonnych z terenu diecezji bielsko-żywieckiej z bp. Romanem Pindlem odbyło się 2 października br. w sanktuarium salezjańskim Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Spotkania zakonników z pasterzem diecezji to wieloletnia tradycja, którą przerwała kilka lat temu pandemia koronawirusa. W sanktuarium salezjańskim zgromadziło się 14 przełożonych spośród ponad dwudziestu istniejących w diecezji wspólnot.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Różaniec z Aniołami - tajemnice światła

Wiara

Różaniec z Aniołami - tajemnice światła

Jaka jest moja wiara w obecność Aniołów Stróżów?

Wiara

Jaka jest moja wiara w obecność Aniołów Stróżów?

Pytania o Anioła Stróża

Wiara

Pytania o Anioła Stróża

Rzecz o aniołach

Wiara

Rzecz o aniołach

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Wiara

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Kościół

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.