Lekkoatletyczne MŚ - srebrny medal Zdziebło w chodzie na 35 km

Katarzyna Zdziebło na mecie chodu na 35 km

PAP/Adam Warżawa

Katarzyna Zdziebło zajęła drugie miejsce w chodzie na 35 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. To jej drugi srebrny medal w Eugene; druga była również na 20 km. Złoto zdobyła w piątek Peruwianka Kimberly Garcia Leon, a brąz Chinka Schijie Qieyang.

Zawodniczki wystartowały o godzinie 6.15 czasu lokalnego. Garcia Leon triumfowała czasem 2:39.16. To nowy rekord mistrzostw świata. Zdziebło o ponad 9 minut poprawiła rekord Polski w tej konkurencji - 2:40.03. Qieyang był wolniejsza od Polki o 34 sekundy. Identyczna była kolejność na dystansie 20 km.

Chód na 35 km jest nową konkurencją w mistrzostwach świata. Do tej pory rywalizowano na 20 i 50 km.(PAP)

mg/ pp/

+1 0
2022-07-22 18:11

Memoriał Szewińskiej — rekord Polski Marcina Lewandowskiego w biegu na 2000 m

Marcin Lewandowski

PAP/Tytus Żmijewski

Marcin Lewandowski wynikiem 4.57,09 poprawił podczas II Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy 29-letni rekord Polski na dystansie 2000 m. Polak finiszował drugi, za Australijczykiem Matthew Ramsdenem.