Letnia GP w skokach - triumf Stocha, polskie podium w Wiśle
PAP
PAP/Grzegorz Momot
Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzeci był Jakub Wolny.
W inauguracyjnych zawodach w sobotę na tej samej skoczni triumfował Kubacki, a Stoch był drugi.
W niedzielę do rywalizacji przystąpiło sześciu biało-czerwonych, wszyscy zdołali się zakwalifikować się do rundy finałowej.
Na półmetku Polacy zajmowali trzy czołowe miejsca - prowadził Stoch, przed Kubackim i Wolnym. Po finałowej serii kolejność na podium nie uległa zmianie.
Polscy skoczkowie narciarscy zostali dopuszczeni do startu we wtorkowym konkursie w Oberstdorfie, inaugurującym Turniej Czterech Skoczni. Warunkiem były negatywne wyniki testów na koronawirusa w całej kadrze.
O. Dariusz Kowalczyk SJ: démarche MSZ-u do Watykanu pełen błędów, nieścisłości i manipulacji
2025-07-17 20:23
Dariusz Kowalczyk SJ/KAI
Red.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na którego czele stoi Radosław Sikorski, przekazało Stolicy Apostolskiej notę zatytułowaną: „Démarche w sprawie krzywdzącej i wprowadzającej w błąd treści kazania bp. Wiesława Meringa oraz wypowiedzi bp. Antoniego Długosza”. Ten dwustronicowy tekst, noszący datę 14.07.2025, jest pełen błędów, nieścisłości i manipulacji. Wygląda, jakby pisał go ktoś w pośpiechu, pod wpływem emocji i w ideologicznym zacietrzewieniu, a jednocześnie ktoś po prostu niekompetentny - pisze w komentarzu dla KAI o. Dariusz Kowalczyk SJ - profesor teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.
Jutro przypada 1700. rocznica rozpoczęcia Soboru Nicejskiego
2025-07-18 16:12
pb/KAI
wikipedia/Francesco Gasparetti from Senigallia, Italy
Wnętrze wybudowanej za panowania Konstantyna bazyliki w Rzymie, współcześnie Basilica dei Santi Silvestro e Martino ai Monti. Według tradycji spotkali się w niej biskupi Italii, aby uzgodnić wspólne stanowisko przed obradami w Nicei.
Jutro przypada 1700. rocznica rozpoczęcia Soboru Nicejskiego - pierwszego soboru chrześcijaństwa. Przyjęto na nim wyznanie wiary, potwierdzające bóstwo Chrystusa w sporze arianami, a także ustalono wspólną dla całego Kościoła datę Wielkanocy.