Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:0 i zajęli trzecie miejsce w Lidze Narodów

Screennshot

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w Bolonii Włochów 3:0 (25:16, 25:23, 25:20) w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów. Tym samym biało-czerwoni zakończyli tegoroczne rozgrywki z brązowym medalem.

Polacy szybko zregenerowali się po porażce 0:3 z Amerykanami w półfinale i mocno zmotywowani podeszli do spotkania o trzecie miejsce. Początkowo walka między nimi a Włochami toczyła się punkt za punkt, jednak stopniowo coraz większą kontrolę nad przebiegiem meczu przejmowali biało-czerwoni.

Najwięcej problemów mieli w drugiej partii, gdzie wynik ważył się do samego końca. W końcówce mocna zagrywka Mateusza Bieńka dała przewagę Polakom, którzy wygrali tego seta i cały mecz 3:0. Zajęli tym samym trzecie miejsce w całych rozgrywkach.

+2 0
2022-07-24 19:36

Już dziś półfinał Mistrzostw Europy - Polacy zagrają ze Słowenią

youtube.com

Polscy siatkarze wygraną w rozpoczynającym się o godz. 20.30 półfinale mistrzostw Europy w Lublanie chcą przełamać złą passę w rywalizacji ze Słoweńcami. W dwóch poprzednich edycjach mistrzostw Europy odpadli właśnie po porażkach z tymi rywalami.

Premier Włoch: papież weźmie udział w szczycie G-7

2024-04-26 18:35

PAP/GIUSEPPE LAMI

Papież Franciszek weźmie udział w szczycie G7 w dniach 13-15 czerwca, który odbędzie się w Borgo Egnazia w Apulii - ogłosiła premier Włoch Giorgia Meloni. Włochy obecnie przewodniczą Radzie G7.

Siedlce: Pogrzeb dzieci utraconych

2024-04-26 18:01

Magdalena Pijewska

- Jeśli rodzicami byliście przez pięć czy dziesięć minut, to rodzicami zostaliście na wieczność - wskazał ks. kanonik Jacek Sereda podczas Mszy św. w katedrze siedleckiej. Dziś odbył się pogrzeb 20 dzieci. Podczas liturgii modlono się dar pokoju i nadziei dla rodziców przeżywających ból po stracie dziecka.

Oświadczenie diecezji warszawsko-praskiej ws. księdza...