Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy dbam o czystość swojego serca?

reativefamily/Fotolia.com

Rozważania do Ewangelii Łk 10, 1-9.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 14 lutego 2023. Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, święto

• Dz 13, 46-49 • Ps 117, 1-2 • Łk 10, 1-9

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie. Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: „Pokój temu domowi!” Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”».

Reklama

Pan Jezus powołuje apostołów i posyła ich z konkretnym przesłaniem, by nieśli światu pokój. Bez przesłania Jezusa, Ewangelii, świat pogrąża się w ciemności. Ciemność rodzi lęk, niepokój, wprowadza zamęt. Świat bardzo potrzebuje pokoju, bo jego brak ogromnie wpływa na ludzkie postępowanie: tam, gdzie nie ma pokoju, tam jest łatwo o agresję i przemoc. Toczące się wojny, śmierć niewinnych dzieci, głód, choroby, pokazują, do czego zdolny jest człowiek bez miłości. Serce człowieka nie znosi pustki, będzie w nim albo dobro, albo zło. Troska o relację z Bogiem, o czystość serca, to troska o swoją przyszłość, o przyszłość świata. Dzisiejsi patronowie dnia uczą nas, że dla Boga warto poświęcić wszystko. Europa i świat ostoją się tylko wtedy, gdy będą zbudowane na mocnym fundamencie, jakim jest Bóg. Czy dbam o czystość swojego serca? Czy modlę się o mocną wiarę?

K.S.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

Podziel się:

Oceń:

2023-01-08 10:31

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Papież podczas I Światowych Dni Dzieci: wiara daje szczęście

Vatican Media

Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, bo wierzymy – powiedział Papież Franciszek do dzieci w homilii podczas pierwszych Światowych Dni Dzieci, w których uczestniczą przedstawiciele 101 krajów. Dodał, że wiara daje nam szczęście. Zwrócił się także z prośbą do dzieci: „módlcie się o pokój, aby nie było wojen”.

Więcej ...

Papież na „Anioł Pański”: dziękuje za modlitwy, apeluje o pokój i realizację procesu synodalnego

2025-03-16 12:13

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

O swej łączności z chorymi, wdzięczności za modlitwy, zwłaszcza dzieciom, ale także o trosce o pokój w świecie zapewnił Franciszek wiernych w tekście przygotowanym na dzisiejszą modlitwę „Anioł Pański”. Ojciec Święty nawiązał także do procesu synodalnego i jego realizacji w całym Kościele.

Więcej ...

Pierwsze zdjęcie papieża Franciszka z jego pobytu w szpitalu

2025-03-16 19:30

Włodzimierz Rędzioch

Dziś rano papież Franciszek koncelebrował Mszę św. w kaplicy apartamentu na dziesiątym piętrze Polikliniki Gemelli.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Józefa

Wiara

Nowenna do św. Józefa

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

Wiara

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

Apostoł Indian

Święci i błogosławieni

Apostoł Indian

Egzamin z wolności

Niedziela w Warszawie

Egzamin z wolności

Włochy: 13-letni uczeń ukarany za odmowę korzystania z...

Wiadomości

Włochy: 13-letni uczeń ukarany za odmowę korzystania z...

Czy możemy być pewni, że nasze modlitwy nie trafiają w...

Wiara

Czy możemy być pewni, że nasze modlitwy nie trafiają w...

Zmarł ks. Marek Mekwiński. Kapłan zasłabł podczas...

Niedziela Wrocławska

Zmarł ks. Marek Mekwiński. Kapłan zasłabł podczas...

30 lat temu zmarł Franciszek Gajowniczek, za którego...

Kościół

30 lat temu zmarł Franciszek Gajowniczek, za którego...

Panie! Naucz mnie modlić się!

Wiara

Panie! Naucz mnie modlić się!