PŚ w skokach - Kubacki czwarty w Sapporo, wygrana Austriaka Krafta

PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Dawid Kubacki zajął czwarte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft.

Drugi był Norweg Halvor Egner Granerud, a trzeci Japończyk Ryoyu Kobayashi, który triumfował w piątek.

Kamil Stoch został sklasyfikowany na ósmej pozycji, Piotr Żyła na dziewiątej, a trzeci na półmetku Aleksander Zniszczoł zakończył zawody na 25. miejscu.

Kubacki utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.

Konkurs rozegrano w zmiennych warunkach wietrznych, wielu zawodników sobie z nimi nie poradziło. Był wśród nich trzeci w PŚ Słoweniec Anze Lanisek, który nie awansował do serii finałowej.(PAP)

wha/ pp/

+1 0
2023-01-21 10:26

PŚ w skokach: trzecie miejsce Kubackiego

PAP/EPA/KIMMO BRANDT

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Triumfował Norweg Halvor Egner Granerud, który zepchnął na drugie miejsce prowadzącego po pierwszej serii Niemca Markusa Eisenbichlera.

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Turniej WTA w Madrycie - Świątek awansowała do finału

2024-05-02 17:32
Iga Świątek

PAP/Daniel Gonzalez

Iga Świątek

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek łatwo wygrała z Amerykanką Madison Keys 6:1, 6:3 i awansowała do finału turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Mecz trwał godzinę i 11 minut.