Wielkanocne warsztaty dla dzieci i młodzieży w muzeum papieskim w Wadowicach
luk / Kraków (KAI)
Julia A. Lewandowska
Od 29 marca do 5 kwietnia w wadowickim Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II można wziąć udział w warsztatach wielkanocnych. Placówka na zajęcia zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.
Dzieci będą miały okazję poznać nie tylko zwyczaje i tradycje świąteczne z okresu dwudziestolecia międzywojennego w Wadowicach, ale także wykonać świąteczną ozdobę - zapowiadają organizatorzy.
Zajęcia odbywać się będą w przestrzeni ekspozycji stałej oraz sali teatralnej Muzeum od 29 marca do 5 kwietnia w godz. 9:00-14:00. Każdy z uczestników zabierze ze sobą własnoręcznie wykonany witraż lub ozdobę świąteczną.
Koszt udziału w zajęciach wynosi 1 zł od uczestnika. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 609 730 528 lub mailowo pod adresem edukacja@domjp2.pl.
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zostało otwarte w 2014 r. Znajduje się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Multimedialna wystawa muzeum w wyjątkowy sposób ukazuje osobę papieża Polaka, jego naukę i przesłanie.
Kard. Dziwisz: dziś nieodzowna jest modlitwa za kapłanów
md / Wadowice (KAI)
Archidiecezja Krakowska
Słabości, błędy i grzechy niektórych księży nie mogą budzić nieufności do pozostałych kapłanów wiernych powołaniu i nie mogą służyć do podważania misji Kościoła – mówił kard. Stanisław Dziwisz w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Krakowski metropolita senior przewodniczył tam Mszy św. i nabożeństwu fatimskiemu.
Leon XIV na inaugurację pontyfikatu: idźmy ku Bogu i miłujmy się wzajemnie
2025-05-18 11:47
Vatican News/KAI
Włodzimierz Rędzioch
„Budujmy Kościół oparty na miłości Boga i będący znakiem jedności, Kościół misyjny, który otwiera ramiona na świat, głosi Słowo, pozwala, by go niepokoiła historia, i który staje się zaczynem zgody dla ludzkości. Razem, jako jeden lud, jako fratelli tutti, idźmy ku Bogu i miłujmy się wzajemnie” - powiedział papież Leon XIV 18 maja podczas uroczystej inauguracji swego pontyfikatu.
Co się zmieniło w przeżywaniu Pierwszej Komunii Świętej na przestrzeni lat?
2025-05-19 08:15
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Karol Porwich/Niedziela
- Przygotowanie do tego ważnego sakramentu, to nie tylko etap katechetyczny, ale rzeczywista inicjacja w tajemnicę Eucharystii - źródła i szczytu życia chrześcijańskiego — mówi ks. dr hab. Witold Ostafiński, prof. UPJPII, dziekan Wydziału Teologicznego papieskiego uniwersytetu, który przedstawia zmiany, jakie zaszły w przeżywaniu Pierwszej Komunii Świętej na przestrzeni lat.