Turniej WTA w Warszawie - Świątek dokończy półfinał w niedzielę

Drugi półfinał turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie, w którym Iga Świątek mierzy się z Belgijką Yaniną Wickmayer, z powodu zapadających ciemności został przerwany przy stanie 6:1, 5:5 dla Polki i zostanie dokończony w niedzielę o godzinie 12.

Pierwotnie Świątek i Wickmayer miały rozegrać ćwierćfinały w piątek, jednak z powodu opadów deszczu zostały one przełożone na sobotę. Najpierw Polka pokonała Czeszkę Lindę Noskovą 6:1, 6:4, a później do półfinału awansowała Belgijka po zwycięstwie 6:4, 6:3 nad Brytyjką Heather Watson.

Walka o finał rozpoczęła się od prowadzenia 22-letniej raszynianki 2:0 i chociaż Wickmayer w kolejnym gemie ją przełamała, to liderka światowego rankingu wygrała cztery kolejne gemy i zakończyła pierwszą partię.

W drugim secie inicjatywa wciąż była po stronie Świątek, mimo że Belgijka grała lepiej niż wcześniej. Polka dwukrotnie ją przełamała, prowadziła już 5:2 i serwowała po zwycięstwo w meczu. Wtedy zanotowała jednak przestój, m.in. nie wykorzystała żadnego z trzech meczboli.

33-letnia Wickmayer, niegdyś 12. rakieta świata i półfinalistka US Open z 2009 roku, wykorzystała moment słabości ulubienicy gospodarzy, odpowiedziała dwoma przełamaniami i doprowadziła do remisu 5:5. W tym momencie mecz został przerwany, gdyż po zachodzie słońca widoczność była coraz słabsza, a obiekt nie ma sztucznego oświetlenia.

Spotkanie ma zostać wznowione w południe w niedzielę. Godzina późniejszego finału nie jest ustalona, zostanie on rozegrany po uzgodnieniu przez tenisistki i supervisora zawodów, po odpowiednim czasie na odpoczynek dla zwyciężczyni drugiego półfinału.

Świątek już poprawiła wynik z ubiegłorocznej edycji turnieju, gdy odpadła w ćwierćfinale po porażce z późniejszą triumfatorką, Francuzką Caroline Garcią.

Może też zostać pierwszą z biało-czerwonych, która w 27. edycji zawodów WTA w ojczyźnie awansuje do finału.

W pierwszej rundzie singla w Warszawie odpadły Maja Chwalińska i Weronika Ewald.

W niedzielnym finale debla zagrają natomiast Weronika Falkowska i Katarzyna Piter. Ich rywalkami będą Watson i Wickmayer.

Druga z rzędu edycja zawodów WTA w Warszawie rozgrywana jest na kortach twardych Legia Tenis&Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A.

Wyniki półfinałów:

Laura Siegemund (Niemcy) - Tatjana Maria (Niemcy) 5:7, 6:3, 6:4
Iga Świątek (Polska, 1) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:1, 5:5 - przerwany z powodu ciemności

PAP/ALI HAIDER

Iga Świątek pokonała Amerykankę Cori "Coco" Gauff 6:4, 6:2 w półfinale tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju (pula nagród 2,8 mln dolarów). Polka awansowała do drugiego finału turnieju WTA z rzędu.

Zachodniopomorskie/ 40-latek z nożem w ręku wszedł do kościoła podczas nabożeństwa

2024-05-13 23:53